Suskun / Duygu Çilingir

Yasak Aşk…

Ağır bir sızı ile kapınızı çalar. Ağır ağır… İnliye inliye…

Karşınıza çıkan gerçek küle çevirir sizi. Anlarsınız ki daha vakit var; doğmak için küllerinizden. Bilemezsiniz sizi bekleyenin ne olduğunu. Bazen çırpınırken görürsünüz kendinizi; dev dalgaların arasında bir oraya bir buraya sürüklenirken, bazen öfkeli görürsünüz kendinizi, yasak olanın kalp burkan acısıyla gözleriniz dalarken. Boşa koysanız dolmaz, doluya koysanız almaz. İyi midir? Kötü müdür? Bilinmez. Tekinsizliği size göz kırpar, cazibesi kement olur kendine çeker.

Aşk mı, yoksa tutsaklık mı vaad eder? Kaptıran bilir anca o rüzgara; kendini meftun eder. Kendi gerçeği ile yüzleşmek istemedikten sonra hangi mucize değiştirebilir ki baştan başa.Uğraşırsınız, didinirsiniz ama ne fayda. En büyük yalan kendinize söylediğiniz olur sonunda…

Her insanın bir karanlık odası vardır. Hoşumuza gitmeyenleri o odaya atarız. Tıpkı çatı katındaki karanlık, dağınık odalar gibi. Üstelik odanın anahtarını saklar ve nereye sakladığımızı hatırlamayız, o odaya hiç kimseyi sokmayız, kendimizi bile. Ta ki karanlık odaya attıklarımızın kokusu bizi rahatsız edene kadar.

Reyla ve Mavi… Onlarla karanlık odalarının anahtarlarını kaybettiklerinde yollarımız kesişti. Zamanla aynı yazgı içinde yudum yudum bilgeleştiler.

Yasak aşk ile mutluluk; olur muydu bir arada? Aşk ikisini de arar yana yakıla;iki dünya bir olurdu gelebilseler yan yana… Acıdır kimsesiz kalan aşığın ilk durağı, yorgan eder kendine kesilen cezaya. Kabahatini bilmeden uyuyamayan sabahlara kadar; izlerken içi sıkışarak söken şafağa; zamandan umut yapmayı öğrenirsiniz.

Gülmeyi unutmak da var bu yolda, ağlamayı ertelemek de… Güneşten erken, geceden soğuk bir yolda tek başına zannederken kendinizi umudunuzu büyütenler yoldaşınız olur birdenbire. Umudunuza tutunuz, son şafağı da sayarsınız.

Çünkü aşkın deminden gayrı yol yoktur size.

Yol bu yol… Dem bu dem… Gün bugündür…

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
Duygu Çilingir 08.06.1986 günü, İstanbul'da Polat ailesinin ilk çocuğu olarak dedeli-babaanneli bir evde dünyaya geldim. Daha küçük yaşlarda yazmanın benim için ne kadar etkili bir terapi olduğunu fark ettim ve ufak denemelerimi sadece kendimde sakladım. Evli ve iki çocuk annesiyim. Eğitim hayatımın lise sürecin de, dedemin de teşvikiyle tiyatroya gönül verdim, iki buçuk yıl kadar oyunculuk yaptım ve yine dedemin teşvikiyle piyano ve bale dersleri aldım. Ticaret lisesini bitirdikten sonra ilk lisansım olan Bilgisayarlı Muhasebe bölümünden mezun oldum. 2007 yılı hayatımın en büyük şansıydı; güzel bir evlilik yaptım. Her insanın gerçek sabahı, içinde doğan güneşle başlarmış. Şimdilerde hayatımın en sakin, en oturmuş, en huzurlu yaşlarındayım. Kendime ve ruhsal bütünlüğüme sahip çıkıp olabildiklerim ve olamadıklarımla birlikte yolu yarılırken; yaşlanmak değil, yaşayarak güzelleşmek istiyorum. Bu inanılmaz yolculuğun sonunda, beni buraya sorunsuz bir şekilde getiren hayatımdaki her an için minnetarım. Akademik yolculuğumda içimdeki çocuğu yok etmeden, hem çocuklarımla büyüyüp hem de ikinci lisansım olan Sosyoloji bölümünü yüksek onur belgesiyle bitirdim. Takip eden süreçte Aile Danışmanlığı uzmanlığımı aldım ve bunu yüksek lisans Psikoloji bölümü; Çift ve Evlilik Terapileri teziyle taçlandırarak hem kendime yolculukta hem de insan doğasına yolculıkta gelişme fırsatı yakaladım. Bunu takip eden eğitim sürecinde çift ve evlilik terapileri, duygu odaklı şema terapi, umut odaklı evlilik terapisi, boşanma terapisi, ilişki danışmanlığı, bilişsel davranışçı terapi, kısa süreli çözüm odaklı terapi, çocuk ve ergen danışmanlığı, oyun ve masal terapisi, emdr terapi, zor çiftlerle (borderline) evlilik terapisi, aldatma ve sadakatsizlik, tüp bebek sürecindeki çiftlerle evlilik terapisi, ölüm ve yas psikolojisi eğitimleri vb. eğitimlerimi tamamladım. Kuruculuğunu üstlendiğim Mimaroba Danışmanlık ta alanında uzmanlaşmış bir kadro ile danışanlarımın kendilerini ve içsel yaşam güçlerini keşfetme yolculuklarında çözüm odaklı, etik ilkelere bağlı ve gizlilik prensibi içerisinde insan ilişkilerine gönül vermiş biri olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim. Büyümeye, dönüşüme niyet etmiş herkesin yoluna canı gönülden eşlik etmek umuduyla...
Yazı oluşturuldu 4

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön