Elimsende / Sibel Kurtulan

Çıkmaz sokaklarda oyunlar oynamayı severdim, annem orada trafik olmaz diye benim güvende olduğumu düşünürdü, ziyan etmedim annemin fikrini, ziyan ettim de kendimi, etmedim annemi, o güvende… Çelik çomakları, dokuztaşları bir kenara koyup da, gençliğimi ziyanlara koşturduğum yaşlarımda bilmediğim çıkmaz sokaklar olmadı hiç, bildim de girmedim o çıkmazlara.

Kovalamaca oynama yaşım hiç geçmedi benim, mahalledeki arkadaşlarım kovaladı önce, sözüm ona elimsende… Sonra mı? Kovalandım, elimdekilerle, elimdekiler ne mi? Sormayın. Dayak mı? Anlatmayayım, ağlamayın. Elimsendeyle başlamıştı sokak anılarım, can yakan sopalarla kovalandı gençliğim, susmadıkça ben oyun hiç bitmedi.

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
Ben Sibel Kurtulan. 01.09.1980 Manisa doğumluyum. Kendimi bildim bileli öykü, deneme, şiir yazmak gibi bir eylemin içindeyim. Yazıların içinde kaybolmayı, yazarken kelimeler ile dans etmeyi, hayatı şiir tadında yaşamayı, hayatı şiirselleştirmeyi ve yaşadığım anları deneme, öykü ve hikayelere dönüştürmeyi seviyorum. İki adet şiir kitabım Yere Düşmeyen Yağmur Damlası, Düşselce ve bir romanım okuyucularıyla buluştu Dokun(ma) Hisset(me) Konuş(ma). Nefes aldığım süre boyunca yazacağım ya da yazdığım süre boyunca nefes alacağım.
Yazı oluşturuldu 9

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön