AŞKSIN SEN!

İlkbahar gibi geldin bana sen. Çiçekler dalların üzerinde açarken, gülüşünü yüreğime işledin. Yaz güneşi alnımdaki terden damlayan bir parçaydın. Seninle heveslerimi, heyecanın tadını öğrendim. Sokak hayvanlarına “günaydın” demeyi bile senden öğrendim.

Mutlu günlerimizi hatırladıkça, zihnimde tatlı bir anı gibi canlanıyor. İlk buluştuğumuz gün, meyhanede karşılaştık. Seni oradan çıkardım, çünkü bana “Bu gün sen ne istersen onu yapacağım” demiştin. O anı unutamam.

Bir gün, seninle birlikte iken, geçmişteki anılarımızı hatırlayarak gülümsüyorum. Seni ilk gördüğüm meyhanede buluştuk. Seni tanıdığım o gün, Ali usta seni getirdiğinde kaçta at yarışına gittiğini sordum. Sonra, sana paspas olacağımı söyledim. O anı hatırlayınca bile utanıyorum.

Söğütlüçeşme Caddesi’nde yürürken, bilmediğim biriyle ne para ne de iddia için vakit geçirmeye istekli değilim dedim. Sen bana baktın ve “Nereye gidiyoruz?” diye sordun. Utandım ve cevap veremedim. “Benden korkuyor musun?” diye sorduğunda sadece “hayır” diyebildim.

Birlikte yürüdükçe sohbetimiz güzelleşiyordu. Durduk, yüzümü ona çevirdim ve “Yani?” diye sordum. Gülümsedi ve “Bakışlarını sevdim, bu yüzden ilgi gösteriyorum sana” dedi. Onunla olan anılarımız yüreğimin en güzel köşesinde saklıydı.

Ardından Ali ustanın iş yeri telefonunu aldım. Ne olacağını bilmiyordum ama onu sevdiğim bir yere götürecektim. Doğum gününü kutlamak için bir plan yapmıştım. Feride’nin güzelliği beni büyülüyordu. Birlikte geçirdiğimiz anılar unutulmazdı.

Bir gece, sürpriz doğum günü partisi düzenledik. Ancak sivil polislerin baskınıyla karşılaştık. İş yeri kapatılacaktı, ama Feride’nin sayesinde sadece benim için açık kalmasını sağladık. Her şey o gece çok hızlı gelişti.

Sonra sahilde oturduk, gün doğumunu izledik. Gün aydınlanırken, çorbacıya gittik ve sıcak çorba içtik. O sabah, Kadıköy sahilinde deli bir aşk rüzgârı esti.

Ayaklarım yerden kesilmiş gibiydi. Dudaklarımızın buluşması, unutulmaz bir anıydı. Feride’nin bıraktığı tatlı ruj ve sıcaklık, hafızamda yer etti.

Sen, bana bu güzel anıları yaşatan, duygularımı canlandıran aşksın. Hangi yürekte, hangi sevdada, hangi şehirde olursak olalım, sen her zaman özel olacaksın.

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
GÜVEN ALBAYRAK - Bir Öykü Yazarının Yolculuğu Güven Albayrak, 1965 yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdu. İlkokuldan liseye kadar eğitim hayatını da Kadıköy'de tamamladı. Edebiyat ve yazma tutkusunu genç yaşlardan itibaren keşfeden Albayrak, yaratıcı düşünce ve ifade kabiliyetini her fırsatta geliştirmeye odaklandı. Kariyerine Özpa Kitap Pazarlama şirketindeki bir büro göreviyle başlayan Albayrak, edebiyat dünyasına adım atma şansını Lebib Yalkım Yayımları'nda buldu. Yayımevindeki çeşitli aşamalarda çalışarak edebiyat dünyasının kapsamlı bir yönünü keşfetti ve bu süreçte kendini geliştirmeye devam etti. Hem tutkulu bir edebiyat sever hem de spor meraklısı olan Güven Albayrak, hafta sonları Türkiye Gazetesi'nde amatör küme maçlarının fotoğraflarını çekerek gazetecilik ve fotoğrafçılık alanlarında deneyim kazandı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra, medya sektörüne olan ilgisini sürdüren Albayrak, Karadeniz Birlik Gazetesi, Ülkemiz Gazetesi, Üsküdar FM ve Akra FM gibi önemli radyo ve gazete kuruluşlarında çalıştı. Bu dönemde edebiyat ve yazma çalışmalarına ara vermedi ve yazılarıyla çeşitli platformlarda yer aldı. TARAF Gazetesi'nde uzun ve başarılı bir kariyere sahip olan Güven Albayrak, emekliliğinin ardından, Pandemi döneminde Cumba Sanat Platformu'nda Yaratıcı Yazarlık Eğitimi aldı. Bu eğitim, onun yazma becerilerini daha da ileri düzeye taşımasını sağladı. Cumba Edebiyat Dergisi ve Kirpi Edebiyat ve Düşün Dergisi gibi edebiyat yayınlarında öyküler kaleme alarak edebiyat dünyasındaki varlığını güçlendirdi. Güven Albayrak'ın edebiyat yolculuğundaki bir diğer önemli başarı ise "Tanrıların ve Tanrıçaların İzinde Mitolojik Öyküler" adlı kolektif kitapta yer alması oldu. "Gizemli Yolculuk" adlı öyküsü, okurlar tarafından büyük ilgi gördü ve edebiyat dünyasında kendine sağlam bir yer edindi. Edebiyat Magazin Gazetesi'nde kurucu köşe yazarı olarak görev yapan Güven Albayrak, edebiyat ve kültür alanındaki görüşlerini okuyucularıyla paylaşarak edebiyat camiasının bir parçası olmaya devam ediyor. Güven Albayrak, edebiyat dünyasına katkıları ve kaleminin aydınlattığı yolculuğuyla, Türkiye'nin yetenekli öykü yazarları arasında önemli bir isim olarak kabul edilmektedir. Yazma sevdasıyla dolu bu yolculuğunda, edebiyat dünyasının her aşamasında tutkuyla çalışmaya devam edeceği şüphesizdir.
İnternet sitesi http://e-magazin.tv
Yazı oluşturuldu 5

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön