Uzman / Ali Doğan

Okula gitmek istemezdim.
Görünüşümden ses tonuma, yürüyüşümden konuşma tarzıma kadar göz hapsindeydim.
Başlarda yaşıtlarımın sataşmalarını duymazdan geldim. Muhatap olmamak sorunu çözmeyince -açıkçası bu tutum onları pek eğlendiriyordu- gülümsemeye başladım. Aşağılayıcı sözlerinizi duyuyorum ve söyledikleriniz beni üzmüyor…
Saldırı kesilmedi.
Karşılık verdim, yabanıl bir güdüyle çembere aldılar, ağlatana kadar itip kaktılar.

Önceki gün suluğumu sonraki gün okul yeleğimi çöp kutusundan çıkardım. Kimin yaptığını biliyordum ama bir türlü söyleyemedim. Bazen göz göze geliyorduk onunla. Tehditkar bakışlarla boyun kesme işareti yapıyordu bana. Korkuyordum ondan. Hiç kimse yaşadığım kötü hislerin nedenini öğrenmesin diye suratımı bile asmıyordum. Çantamı da o kesti, anneme yanlışlıkla oldu dedim. Bir gün sıra arkadaşıma heyecanla babamın aldığı kuş tüylü kalemden bahsettim. Neden okula getirmediğimi sordu. Sustum. O, korkunçtu. Ertesi gün kalem kutusundan harçlığımı çaldı. Kalemim tüylerini dökmüştü… Çok açtım, öğretmene para getirmeyi unuttuğumu söyledim üzülerek. Yiyecek birşeyler aldı bana gizliden.

Seneler geçti üzerinden.
Tesadüfen televizyonda gördüm onu. Her zamanki gibi dehşete kapıldım, çenem kitlendi, avuçlarımı sıktım, gözlerimden yaşlar döküldü.
Ailelerin ve öğretmenlerin akran zorbalığına karşı çocukları iyi gözlemlemeleri, zorbaya karşı verilen gizli vücut sinyallerine duyarlı olmaları gerektiğini belirten bir konuşma yapıyordu, uzman…
Çocuğum girdi odaya.
Panikle televizyonu kapattım.

SON

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
1986'da İzmir'de doğdu. Üniversite mezunu olup sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. On yılı aşkın süredir şiir, roman ve öyküler yazıyor. Kitapları : Absürt Hikayeler /Nizamettin Nizamsız (takma ad) /deneysel öyküler (2020) Elektronik Devralış /Bilimkurgu/roman (2020) Aşka/şiir (2020) Uyumsuz Bir Bilincin İzdüşümü /Otobiyografi/ roman (2022) Fare Kapanı /öykü derlemesi (2023) Havuç Kafalar /öykü derlemesi (2024) Sonsuz düş /şiir (hazır dosya) Minik öyküler /öykü (tamamlanmamış dosya) Ödüller / Başarılar "Fare kapanı" adlı öyküsü 1.Yılmaz Sunucu öykü yarışmasında birincilik ödülüne değer görüldü. (2022) Kibele Kültür Sanat dergisi "Sözcüklerin dansı" adlı öykü antolojisine alındı. "Kirpi" adlı öyküsü 8.YAZAK öykü yarışmasında mansiyon ödülü aldı. (2023) "Havuç" adlı öyküsü 9. YAZAK öykü yarışmasında ikincilik ödülüne değer görüldü. (2024) "Ses" adlı öyküsü Myrina yayınları tarafından yayımlanan "Büyü Kutusu ve İnsan Çıkmazı" adlı derlemede yer aldı.(2023) "Komşum Edgar Allan Poe" adlı öyküsü "Luna yayınları" nın düzenlediği yarışmada 374 öykü arasında finalist listesine girdi.(2023) "Cumhur Dede" adlı öyküsü Cüneyne Dergisi 100. Yıl Cumhuriyet Seçkisi'nde yer aldı. (2023) Acemi ve Erik Ağacı dergilerinde yazdı.
Yazı oluşturuldu 62

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön