Veneta / Ali Doğan

Veneta tabloya doğru küçük, çekingen adımlarla yaklaştı. Şimdi sıcak nefesi tablodaki yağlı boyaya çarpıp tekrar yüzüne vuruyordu. Resim öyle hareketli öyle canlıydı ki; saniyeler öncesinde babası Veneta’yı, Veneta da onu öpmüştü… Sabırsız parmaklarını tabloya doğru götürdü kadın ve içi titreyerek dokundu babasına. Sanki parmak uçlarından elektrik akımı geçti ve tüm bedenine yayıldı o an.

Çocuk sesiyle, hece hece mırıldanmaya başladı şarkılarını…

Kal – Bi-me Dü şen tohum – dan o çi – çek
Hiç dur – ma – dan Bü – yü – ye Cek…
Ve ben Şöy – le Di-ye ce-ğim
Ru-hum Tan-rıy-la Bü – tün – le – şi – yor…

Yaşadığı şeyin hayal mi gerçek mi olduğunu anlamak için yüzünü ovuşturdu. Gözlerini sımsıkı kapatıp derin bir nefes aldıktan sonra tekrar açtı. Gözlerine inanamıyordu… Veneta, onu hayrete düşüren resmi gözyaşları içinde, her ayrıntısıyla inceledi. Arabanın geçtiği patika yolun kenarında bir çite asılı olan levha vardı ve üzerinde de “Kent ormanı” yazıyordu.

Kadın içine düştüğü bu duruma hiçbir anlam yükleyemedi. Kafasını bir anlığına tablodan çevirip bakışlarını etrafında gezdirirken, gerçeklikle hayal arasında bir göbek bağı hissetti kendisini…

“Bayan!”

Duyduğu bu ses Venata’yı geçmişten şimdiye getirmeye yetmemişti. Tamamen sersemlemiş ve artık nerede ve ne durumda olduğunu bilmeyen boşlukta bir varlık olarak sayıklıyordu.

Tanrı güneşi bana göndermiyor…
Tanrı güneşi bana göndermiyor…

“Doktor sizinle görüşmek istiyor.”

*** on beşinci bölüm sonu

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
1986'da İzmir'de doğdu. Üniversite mezunu olup sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. On yılı aşkın süredir şiir, roman ve öyküler yazıyor. Kitapları : Absürt Hikayeler /Nizamettin Nizamsız (takma ad) /deneysel öyküler (2020) Elektronik Devralış /Bilimkurgu/roman (2020) Aşka/şiir (2020) Uyumsuz Bir Bilincin İzdüşümü /Otobiyografi/ roman (2022) Fare Kapanı /öykü derlemesi (2023) Havuç Kafalar /öykü derlemesi (2024) Sonsuz düş /şiir (hazır dosya) Minik öyküler /öykü (tamamlanmamış dosya) Ödüller / Başarılar "Fare kapanı" adlı öyküsü 1.Yılmaz Sunucu öykü yarışmasında birincilik ödülüne değer görüldü. (2022) Kibele Kültür Sanat dergisi "Sözcüklerin dansı" adlı öykü antolojisine alındı. "Kirpi" adlı öyküsü 8.YAZAK öykü yarışmasında mansiyon ödülü aldı. (2023) "Ses" adlı öyküsü Myrina yayınları tarafından yayımlanan "Büyü Kutusu ve İnsan Çıkmazı" adlı derlemede yer aldı.(2023) "Komşum Edgar Allan Poe" adlı öyküsü "Luna yayınları" nın düzenlediği yarışmada 374 öykü arasında finalist listesine girdi.(2023) "Cumhur Dede" adlı öyküsü Cüneyne Dergisi 100. Yıl Cumhuriyet Seçkisi'nde yer aldı. (2023) Acemi ve Erik Ağacı dergilerinde yazdı.
Yazı oluşturuldu 62

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön