Bir Tuhaf Mevsimdir Sonbahar / Doğancan Pınar

    Dumanı üstünde tüten bir sonbahar mevsimindeyim. Kulaklığımı takıp doğanın en güzel melodisini dinliyorum. Bir sonraki bahara kadar dallarını terk etmiş yapraklar kahverenginin en güzel tonunu sergiliyor yürüdüğüm köhne bir yola. Burnumda beliren bir parfüm kokusu sanki yağmurdan satın alınmış gibi… Toprağın bedeni hiç olmadığı kadar yumuşamış. Yağmur ve soğukla sevişilen bir gecenin ardından köşesine çekilmiş dinlenirken ona dokunmak için cüretkarlığı öteliyor.

    Doğa renkleri ile uyum içinde. Her bir renk aslında bir piyanonun tuşlarından çıkan soneler gibi rahatlatıcı, o renkleri boyayan her canlı tuvali içinde bir mücadele içinde. Rüzgârartık soğuk davranıyor doğaya. Efil efil eserken tıpkı wals’ıtercih eder gibi dans ettiriyor ihtiyar bir gölün üzerindeki lotus çiçeklerini. Nemli bir bankın üzerinde oturmuş bekliyorum. Narin bir balıkçıl kuşunun konserine davetliyim hem de en ön sırada. Onu duyabilmem için gözlerimi kapatmanın ise hiçbir masrafı yok.

    Bulutları hüzün kaplamış ancak her gözyaşı yeni baharabüyük bir hevesle açacak olan güneşe karşı hasret. Toprağa değen her yağmur tanesi kokusuyla kıskandırıyor en özel frezya çiçeğini. Toprak ise sonbahara “evet” demiş. Çünkügüneşin tam tepede olduğu bir vakitte yeniden çatlamak istemiyor. Bu sebeptendir ki bir yaz gecesin de hiç uyanmayacağı bir rüyaya dalmak onu korkutuyor.

    Hüzün mevsimidir sonbahar. Görmüş olduğumuz her renk içimizden birer parçadır o yüzdendir ki şiirler çoğu zaman sonbaharı tercih etmiştir içki masasında. Her bir kadeh hüznü kadar dolar insanın. Bu mevsimde, alacakaranlığın can yakan soğuğunda sarhoş olmak ne büyük bir arzudur… Böyledir işte sonbahar bir garip mevsimdir bazen dost canlısı bazen ise acımasız bir katil, bazen umutlu bir bekleyiş bazen ise yarının olmayışını istemesidir insanın. 

    Tuhaf bir mevsimdir sonbahar azizim ne çok eksik ne çok fazla…

Alone tree in the field with nice sky

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
İsmim Doğancan Pınar. 05 Nisan 1994 tarihinde doğdum. Aslen Erzincanlıyım ve Ankara’da ikamet etmekteyim. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümünden 2019 yılında mezun oldum.Kamu görevlisi ve tiyatro sanatçısıyım. Yazmayı ve okumayı çok seven biriyim. Toplumsal farkındalıkları konu aldığım ilk kitabım “Arızalı Bir Toplum İçin Farkındalık Bilinci (2022)” ve kişisel gelişim üzerinde yazmış olduğum ikinci kitabım “Hayatındaki Rolün(2023)” okurlarıyla buluştu. Şimdi veya yıllar sonra tek bir insanın dahi hayatını olumlu yönde değişiklikler katabilecek işler yapabiliyorsak başarmışız demektir” ve bu edinilmesi gereken en güzel amaçlardan bir tanesini oluşturur. Bu amaçla çıkmış olduğum yolculuğuma daha nice eserler bırakarak devam etme amacını içimde hep diri tutuyor bunun için çalışıyor ve umut ediyorum. Hep birlikte sanatla kalmak dahası sanatı yaşatmak dileğiyle.
Yazı oluşturuldu 5

Bir yanıt yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön