Unuttum O Fotoğrafta Tanrıyı  /  Binnaz Deniz Yıldız

Yatağı gece yaratığı, yatağı yarasa; hayvan parçası, boğuk parazit.

Bir sürüngen kopuk dilinde, düşüyor ağzının kenarı, salya sümük bir çocuğun süt dişi, ter içinde melankoli, leke; Babil kuyusu…

Çatlayan perişan düş, dekoltesi içinde saplantı, yaprağa yürüyor istenç, çiviliyor şakağını sessiz hallaç,

Alev sarmaşığı, uyuyan ego(benim yuttuğum karabatak)demleniyor başında masanın, avlu ve cin kıyımda, öd baştan bulanık.

Kömürden bir göz yuvarlanıyor, gözlem kulesi, taşları ezilmiş heykelin dua armonisi, kör köpeğin boynunda halka ruhum, odalarımda buldum mumdan dilencimi.

Açıyor avucunu altına yerin, böcekten rahmim biçiliyor azapla son rayiha tebeşir kırıntısı saçlarımda ve insan demir para cebinde Porus’un.

Krematoryum – suya yansıyan kırmızı ayakkabılar – kemik bağcıklı ve parlak tenli son çocuk – O fotoğrafta Tanrıyı unuttum.

Beynimdeki beden,karanlıkta uçuşan kıyafetler…

Ellerimde kanı, ayakları hâlâ gökyüzünde titriyor…

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
ÖZGEÇMİŞ Binnaz Deniz YILDIZ.17.10.1985 tarihinde İstanbul’da doğdum.Girne Amerikan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun oldum.Şu an Türkçe öğretmenliği yapmaktayım.Aynı zamanda Norveç PEN destekli İLKYAZ Edebiyat Platformu temsilcisiyim. 2019 yılında Çıkmaz Sokak adlı şiirim İngilizce ve Rusça’ya çevrilerek Moskova PEN’de yayınlandı.Birçok dergide yazdım.Türk Dili, Edebiyatist, Ot dergisi, Çıngı, Hayalbilgisi, Karakedi, Edebiyat Nöbeti, Edebiyat Atölyesi, Lacivert dergisi, Baykuş dergisi, İLKYAZ,İLKYAZ Kalemdaş… Kara Mahmut adlı öyküm Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu İstikal Yoluna Vefa Edebiyat yarışmasında okunmaya değer öyküler arasında seçildi.Syn Ataol Behramoğlu ve Syn Zülfü Livaneli de şiirlerimde kuvvetli imgelerin olduğunu dile getirmişlerdir.Bununla birlikte İspanya’da yayınlananTrabalibros Edebiyat Platformunda birçok şiirim yayınlandı, yayınlanmaya devam ediyor.
Yazı oluşturuldu 10

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön