Bıçağın Ucunda Alevden Nar / Binnaz Deniz Yıldız

Meteor sabahın gözyaşlarında unuttu Tanrı harflerini, Koridorda ışık ve karanlık, Ye’cüc ‘ün şemsiyesi, hiçbir yağmurun kentlere inmediği,

Vivaldi Sokağı göğsümde sur diye taşıdığım,  “Ene’l-Hakk” ateş büyüsü ağzımın kanlı denizinde, eşkıyalar indi yeryüzüne, baştan yazıldı kitaplarım.

Benim mermerden kıtam dinozorlar çağı,  yırtıcı kuşların sadist dansı(Çocuktum ve bir filmde görmüştüm, kırmızı beşik doğanların mezar taşıydı).

Kollarımda serum,  can çekişiyor papazlarım, içimden çıkan nefes dönüştü canavara ve yutuyorum her gece bir kadının uyluklarını.

Kabuk değiştirdim çürük bir kömürde, yosunların savaş ilanları dağıtıyor denizkızlarımı(karartılıyor camlar ve ampuller oyuncak asker ).

Bir süvariyim bu oyunda, yanıyor mumlar, çıkıyor günahlarım, sessizlik kırmızı bir at koşuyor ovalarımda, ağlayamıyorum.

Düşümde gördüm, yarattığım melek cehennemde acı çekiyordu, tüm ceninler metal bir sandıkta büyüyordu,

Lümpen görüntüler, zihnimin halısında dağılıyor. Hücre kırıntısı her yan. Buzdan sevişmelere saplıyorum hiperaktif arınmamı, geçmiyor hiçbir kriminal sözlüğünde.

Merdivenle indi şehir, suç treninde görelilik, çarpışmaya ramak kala yüzdüm tenimdeki Hurufi’yi. Sayılar bulmacası dünya-yedi kez doğdum kendimden ve yedi kez sustum korosunda dünyanın.

Ve dağılma anı… Anların orta noktası/ Arafta dolup boşalan semaver ruhum/ Kemiklerim mozaik,  yabancı vatanıma. Parçalarım Efes, parmaklarım Truva.

Duvarlar….Soğuk zemin,kompartıman kalbim,  elimde yüzüm  bulamaç, yaklaşan siren ve faili meçhul cinayet.

Bıçağın ucunda alevden nar,  büyüyor durmadan göğsümde kar!

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
ÖZGEÇMİŞ Binnaz Deniz YILDIZ.17.10.1985 tarihinde İstanbul’da doğdum.Girne Amerikan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun oldum.Şu an Türkçe öğretmenliği yapmaktayım.Aynı zamanda Norveç PEN destekli İLKYAZ Edebiyat Platformu temsilcisiyim. 2019 yılında Çıkmaz Sokak adlı şiirim İngilizce ve Rusça’ya çevrilerek Moskova PEN’de yayınlandı.Birçok dergide yazdım.Türk Dili, Edebiyatist, Ot dergisi, Çıngı, Hayalbilgisi, Karakedi, Edebiyat Nöbeti, Edebiyat Atölyesi, Lacivert dergisi, Baykuş dergisi, İLKYAZ,İLKYAZ Kalemdaş… Kara Mahmut adlı öyküm Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu İstikal Yoluna Vefa Edebiyat yarışmasında okunmaya değer öyküler arasında seçildi.Syn Ataol Behramoğlu ve Syn Zülfü Livaneli de şiirlerimde kuvvetli imgelerin olduğunu dile getirmişlerdir.Bununla birlikte İspanya’da yayınlananTrabalibros Edebiyat Platformunda birçok şiirim yayınlandı, yayınlanmaya devam ediyor.
Yazı oluşturuldu 10

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön