Veneta / Ali Doğan

Veneta gözlerini açtığında hava kararmak üzereydi. Boynuna dokunan telefonu fark etmese uyumadan önce yaptığı konuşmanın rüya olduğunu düşünecekti. Telefonu hızlıca kulağına dayadı. Eski günlerde olduğu gibi müthiş bir heyecan dalgası kapladı içini. Çok sürmedi, gözlerindeki o kısa mutluluk yerini kaskatı bir acıya bıraktı. Istırap gövdesinin ortasında bir yerde, derinlerde, zehirli şimşek gibi çakıyordu.

“Öldü o!” Annenin yüzünden.

Annesine olan nefretini daha da büyüterek yatağından doğruldu. Siyah kıyafetlerini giydi ve aynanın karşısına geçti, başını yavaşça sağa sola çevirerek matlaşmış yüzüne baktı. Dünden bugüne olan değişimi fark edebiliyordu.
Gördüğü bir katilin yüzüydü.

Küpelerini taktı. Kırmızı dudaklar, siyah küpeler… Bu uyumu seviyordu. Kaos, bunalım, kan ya da ölüm gibi şeyler çağrıştırıyordu zihninde bu iki rengin birlikteliği. Görüntüsünün aksine yumuşacık olan saçlarını tek hamleyle tepede topladı. Görünüşüyle, katılacağı iş toplantısına hazır, tuttuğunu koparan bir iş kadınına benziyordu.
Bir balerin zarafetiyle aynanın karşısından ayrıldı ve gözlerini tek kişilik odada gezdirdi. Açık pencereden esen nemli rüzgâr odadaki tek deri koltuğun kokusunu Veneta’nın yüzüne taşıyordu. Gözlerini kapattı, kokuyu içine çekti.

Birkaç saniye daha kendini rüzgârın dokunuşuna bıraktıktan sonra çantasını omzuna takarak bir daha yollarının kesişmeyeceği otel odasını terk etti.

***üçüncü bölümün sonu

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
1986'da İzmir'de doğdu. Üniversite mezunu olup sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. On yılı aşkın süredir şiir, roman ve öyküler yazıyor. Kitapları : Absürt Hikayeler /Nizamettin Nizamsız (takma ad) /deneysel öyküler (2020) Elektronik Devralış /Bilimkurgu/roman (2020) Aşka/şiir (2020) Uyumsuz Bir Bilincin İzdüşümü /Otobiyografi/ roman (2022) Fare Kapanı /öykü derlemesi (2023) Havuç Kafalar /öykü derlemesi (2024) Sonsuz düş /şiir (hazır dosya) Minik öyküler /öykü (tamamlanmamış dosya) Ödüller / Başarılar "Fare kapanı" adlı öyküsü 1.Yılmaz Sunucu öykü yarışmasında birincilik ödülüne değer görüldü. (2022) Kibele Kültür Sanat dergisi "Sözcüklerin dansı" adlı öykü antolojisine alındı. "Kirpi" adlı öyküsü 8.YAZAK öykü yarışmasında mansiyon ödülü aldı. (2023) "Havuç" adlı öyküsü 9. YAZAK öykü yarışmasında ikincilik ödülüne değer görüldü. (2024) "Ses" adlı öyküsü Myrina yayınları tarafından yayımlanan "Büyü Kutusu ve İnsan Çıkmazı" adlı derlemede yer aldı.(2023) "Komşum Edgar Allan Poe" adlı öyküsü "Luna yayınları" nın düzenlediği yarışmada 374 öykü arasında finalist listesine girdi.(2023) "Cumhur Dede" adlı öyküsü Cüneyne Dergisi 100. Yıl Cumhuriyet Seçkisi'nde yer aldı. (2023) Acemi ve Erik Ağacı dergilerinde yazdı.
Yazı oluşturuldu 66

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön