Saçlarının Akşamüstü / Gürkan Can Kaya

Dudaklarında titrek bir cesaret var. Ürkünç kelimeler tükürüyorsun. Ve gözbebeklerinde parçalanan bir tebessüm, kahkahalarımdan geçiyor. Doğrusu, yolu da sormuyorsun… Bir aşinalık var tavırlarında; sanki, beni kendinden tanıyorsun…

Bakışlarında bir şeyler var. Tanıyan bir bakış mı bu, yoksa tanımaktan mı korkuyorsun anlamıyorum. Malum ile Meçhul’ün hiç bitmeyen kavgası… Birbirinin karnına girmiş iki hançer. Ben yarınlarımı taşıyorum sırtımda, sen hiç indirmiyorsun dünü… Hangimiz son verecek buna? Hangimiz cesaret gösterecek mahvetmenin zevkine? Kelimelerin henüz icat edilmediği çağlarda, insanların bir takım kabalıklarla dert yandığı devirlerde tanısaydım seni: Seni seviyorum, derdim. Belki kimsenin anlamayacak olmasından, belki de daha önce hiç kirlenmediği için başka dudaklarda… Ama ben seni başkalarının kelimeleriyle sevmem.

O yüzden de sevmezden gelirim seni. Gözlerimi durduramam gerçi, yine de çeşitli tuhaflıklar yaparım – kafa karışıklığıyla meselelerden sıyrılmak için kendime ait tuhaflıklarım vardır benim – ve sarf ettiğim tüm bakışları sıfıra indirgerim. Şimdi sen söyle, sıfır; meçhul müdür, malum mu?

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
Gazetecilik Bölümü Mezunu Grup Anadolu Medya'da Muhabir ve Köşe Yazarı
Yazı oluşturuldu 6

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön