Yaşam / Hare

Herkesin kendini bulma yolculuğu ve erişebildiği en yüksek mertebeyi nasıl hak ettiğinin imzalı belgesi ‘Yaşam’… Kalbini besleyen, manalı kılansa nasıl yaşadığın.

Yaşamın kalbe nasıl etki bıraktığının izdüşümleri ise gözler… Kalbin aynası olan gözler… Okumakta mahir olana nasıl da anlatır çığlık çığlığa; gönüldeki kırgınlıkları, yorgunlukları, umutları…

Söyleyin bana bu hayatta yara almadan, dikenlere batmadan, yanılgılarda kaybolmadan, acının eşiğine bile değmeden yaşamak mümkün mü?

Hayat bizden mütemadiyen parçalar koparıyor büyüklü küçüklü. Azar azar eksiliyor ve yavaş yavaş tükeniyoruz. Kendimize bir şeyler kattığımızı zannederken, yadsınamaz şekilde bir şeyler eksiliyor ruhumuzdan ve hatta hayatlarımızdan. Kimi zaman sessiz sedasız kimi zaman kalbe ağır gelen yangın ve sızılarla…Ve bazen ağır gelse de, alternatiflerden sabrı ya da şükrü iliştirerek öylece devam ediyoruz yolumuza.

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
Merhaba ben Hare. (z.hare.b@yandex.ru) Tanımak için isim yeterli mi? Ben şöyle anlatayım o zaman; Kahve seven ama çaysız günü geçmeyen... Köpekleri seven ama kedilere aşık... Çiçekleri seven, gülleri daha çok ama papatyalara aşık... Yazı seven ama baharda coşan... Yağmuru seven ama kar yağmayınca kışı kış saymayan... Herşeyde görene bir ders olduğuna inanan... İçindekileri kimi zaman satırlara kimi zaman dualara sığdıran... Hiçbir şeyi imkansız görmeyen biriyim işte...
Yazı oluşturuldu 4

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön