T.P.582 / Galip Uçar

İş yerine yaklaştığını görünce, arabasının radar sinyalizasyon sistemini, şirket kulesinin radarına kilitledi ve arkasına yaslanıp, aracının güvenli iniş yapmasını bekledi. Kule çıkıntısına biraz sarsıcı da olsa indikten sonra da yanındaki bölmenin şifresini girerek, iş yerine götüreceği tüm eşyaları orijinal boyutlarına getirebilmek için “airnature” bölmesini aktif edip, gerçek boyutlarına eşyalarını getirtti.

            Arabası, kendilerine ayrılan bölüme yanaşıp, park durumuna geçtikten sonra eşyalarını çanta boyutunda aldı ve aracından aşağıya indi. Telefonundan şifresini girip arabasını kilitledi. Daha sonra duvara doğru yaklaşıp İDtrainport ekranına bakarak, yüzünün tanımını yaptı. Kabul gördükten sonra da ofisinin kodunu tuşlayarak beklemeye başladı.

            Yaklaşık iki dakika kadar sonra bineceği kabin yanına geldi ve ona oturdu. Bağlantılarını sağlamlaştırdıktan sonra hızlı modunu tuşlayıp, kabin aracın raylar üzerinden hızlıca elli sekizinci kattaki ofisine onu götürmesini sağladı.

            Ofisinin katına geldiğinde ise hava kameraları yüz tanımlamasını yaptığından kapılar hızlıca açılmış ve ofisinin içine hatta masasının yanına kadar gelmişti. Kabinden indikten sonra tekrar tuşlamaları yaparak kabinin geri dönüşünü sağladı.

            Deernk-909 makinesinin yanına giderek, her sabah içtiği karışımdan hazırlamasını sağladı ve yanındaki Pellveg-4424 makinesine de kahvaltı sonrasında yapacağı ara öğünlerin tamamını içerek yiyecek yutacağını hazırlaması için kodları tuşladı.

            Kırk saniye kadar sonra kahve karışımlı içeceği hazırdı. Eline alıp, bir yudum tattı. Daha sonra Pellveg-4424’ten gelen sinyali duydu ve yanına gitti. Makine sarı, kırmızı ve siyah renklerde bir hapı, çıkış kutucuğuna koymuştu. İçinde sebzelerden oluşan ve günlük enerji ve vitaminlerini sağlayan, taze otların ağırlıklı olduğu bir hap hazırlamıştı. Hapı alıp, elindeki kahve karışımıyla içti.

            Kahvesini yudumlamaya devam ederek, masasına doğru ilerledi. Koltuğunun başına geldiğinde ise daha oturmadan tuşlamalarını yaparak, hologramik olarak sekreterini masaya çağırdı. Sekreter masada belirdi:

-“Günaydın Herr Rudi. Bugün nasılsınız efendim?”

-“Teşekkür ederim. Brifingi rica edecektim.”

-“Hemen efendim.”

            Hologramda 60’tan geriye saniyeler saymaya başladı. Sıfıra geldiğinde ise sekreter yeniden belirdi ve anlatmaya başladı:

-“Efendim bugün bildiğiniz üzere sizin için önemli bir gün. Bu sebepten toplantılarınızın tamamını sabah saatlerine aldım. İşlemi ise hemen öğle yemeğinizden sonraya koydum. Sizin için uygun mudur?”

-“Uygundur. Kargo geldi mi?”

-“Kargonuz sabahın erken saatlerinde holdinge intikal etti ve korumalı alanda tutulmaya başlandı.”

-“Güzel. Gelecek kişiler geldi mi?”

-“Efendim onlar on bir civarında gelecekler hatta sizinle öğlen yemeğini yedirmeyi düşünebileceğinizi tahmin ettiğimden onlara da masanızda ayarlamaları yaptım.”

-“Doğru düşünmüşsünüz. Peki takvim nasıl işleyecek?”

-“Siz ara öğün hapınızı aldınız zaten ona göre takviyelerinizi de ekletmiştik kodunuza. Birazdan Meksikalı firmanın temsilcileri gelecek, yollayacağınız yazılımın içeriği hakkında görüşmelerini yapacaksınız. Bu görüşmeyi özellikle fiziki ayarladık çünkü hologramik masa üstünde bire bir anlatma ve pratik uygulamanın gerekli olacağı kanaatine vardık. Ön görüşmelerde bazı hatalı tuşlamalar yaptılar. Riske atmak istemedik.”

-“Bu da doğru karar olmuş.”

-“Sonrasında Çin’den yeni gelen makine parçaları ve onların montajı sizin takdiminize sunulacak ve Çinli personel size detaylı yeni projeyi açıklayacak. Yeni parçaların inovatif işlerliği özellikle aşırı fark yaratıyormuş. Bunları bire bir dinlemeniz gerektiğini üst düzey mühendisler gerekli gördü. Sizin de bazı onaylarınızla belki yeni eklemlemeler olabilirmiş.”

-“Göreceğiz. Ama bence hazır konumdaki bir kurulumu yeniden orijinal mühendisleri harici oynamayla değiştirmek sorun yaratabilir. Sonuç olarak sayfalarca istem ve rapor gönderdik. Çok boyutlu grafik ve çizimlerde ek olarak yollanmadı mı?”

-“Tabi ki yollandı efendim”

-“E o zaman sorun ne olabilir ki?”

-“Efendim, biz oraya göndereli yaklaşık iki hafta kadar geçti ve biliyorsunuz teknolojik ilerlemeler artık dakikalık devrimsel değişimlerle oluyor. İki hafta ciddi uzun süreyi kapsıyor.”

-“Belki haklı olabilirsin. Sonra”

-“Efendim sonra klasik öğle yemeğiniz için hazırlanacağız. Arzu ederseniz gelecek kişileri karşılamanız için bir kabul oluşumu yapabiliriz.”

-“Karşılasam iyi olabilir.”

-“O zaman, günlük kurgunuzu ona göre güncelleyeyim. Nerede karşılamak istersiniz?”

-“Arabayla mı gelecekler, başka şeyle mi?”

-“Direk uçuş olarak jet ayarladılar. Biliyorsunuz kargonun malzemesini de hazırlayan kişilerdi.”

-“O zaman, tepeye iniş yaparlar. İner inmez benim kabinimle karşılarız ve yemeğe yönleniriz.”

-“Peki efendim.”

-“Süreç nasıl işleyecek?”

-“TP-582 bahsettiğim gibi sabah itibariyle Sivas Üretim Tesisinden getirildi. Türk yetkililerin tüm kılavuzları ve negatif etki rehber hologramları da içindeydi. Uzman kişilere izlettik, bir sorun olmayacağından eminler. Zaten üretici kişilerin bu değişikliği yapacağını da düşünürsek, sorun en minimal düzeyde olacaktır.”

-“Bu içimi rahatlatıyor.”

-“Zaten bir ay kadar önce tüm doku örneklerinizi yolladığımızdan ve hızlı olup da kalitesiz olmasın istediğinizden, yavaş bir süreçte sorunlu iki organınızın üretimini gerçekleştirdiler. Eski zamanlarda oluşturulmuş tak çıkar aparat girişlerinize uygun girişler de yapıldığından, küçük bir anestezi sonrasında deriniz açılacak, TP-582 eski model organlarınızla değiştirilecek. Özellikle karaciğer niteliğindeki bu yeni sistem sizi daha diri ve genç tutacak.”

-“Umarım. Sabahları çok yorgun uyanıyorum.”

-“Alkol etkisini de süzgeç bariyer sistemiyle güncelledikleri bu yeni modelde en minimal düzeye indiriyorlar. Alkol karaciğere girmeden zarar veren etkileri süzgeçte elemine ediliyor ve size zevk duygusunu yaşatırken, zararlı olan tarafı süzgeçlerce emilip, karaciğere yararlı hale gelmiş şekilde ulaşıyor.”

-“Diğer organ?”

-“Diğer organ da aslında bağlantılı. Verdiğiniz kan ve idrar numunesine göre analizde safra kesesi taş oluşumu ve ona bağlı kistik yapılar gözlenmiş. Bunun için de tak çıkar yöntemiyle içinde taş oluşumunu engelleyici bir katman bulunan ve en önemlisi de kistik yapıyı önceden fark ederek aktif virüsler yollayarak başlamadan eriten bir sisteme sahip TP-582 modeli monte edilecek. Direk safrakesesi rolü oynayacak olsa da iç sistemi biraz daha farklı işleyecek.”

-“Teşekkür ederim. Eklenecek başka brifleriniz var mı?”

-“Yok efendim. Bugün zaten operasyonunuz sonrası bitecek.”

-“Operasyon ne kadar sürecek?”

-“Kesme, açma, çıkarma, takma, montaj kontrol, diğer organ çıkarma, takma, kontrol en fazla 15 20 dakika öngördüler.”

-“Peki teşekkür ederim. Bana son olarak o karışım içkimden yollarsanız, onu içtikten sonra toplantıya başlayabiliriz.”

-“Peki efendim, hemen yönlendiriyorum. İyi günler dilerim. Operasyonunuzun kolay geçmesi dileğiyle.”

            Brief alma süreci bittikten sonra masasının led ekranını kapattı ve telefonundan odasının müzik sistemine sakinleştirici bir müzik listesinin kodu girip, dinlemeye başladı. O sırada cam önü kayar sisteminden istediği içkisi de kendisine ulaşmıştı. Bu onun karaciğer sistemine zarar verebilecek son içtiği alkollü içkisi olacaktı.

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
1984 İstanbul doğumlu. Yeditepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı sonrasında eğitimine aynı üniversitenin Eğitim Yönetimi ve Denetimi yüksek lisans programı ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümlerinde devam etti. Anadolu Üniversitesi Tarih bölümünden mezun olan yazar 2009 yılından beri aralarında TED Kuzey Kıbrıs Koleji ve Ataşehir Belediyesi’nin de olduğu çeşitli kurum ve okullarda Türk Dili Edebiyatı öğretmenliği yaptı. Vakıflarda ve bazı kurumsal büyük şirketlerde ve freelance olarak editörlük, redaktörlük, arşiv direktörlüğü ve danışmanlık yapan ve çeşitli üniversiteler ve halk eğitim merkezlerinde yaygın eğitim modeliyle Osmanlı Türkçesi, Drama, Yetişkin Okur Yazarlık Diksiyon Kursları da veren yazarın, İmsomnik Gecelerin Öyküleri, Öğretmenlerden Hikayeler adlı kitapları ve henüz basılmamış birçok şiiri, öyküsü, makalesi ve denemesi vardır. Yabancı müziklerden çeviriler de yapan yazarı kendi sözlerini ve müziklerini yazdığı şarkılarının olduğu single albümleri ve başka şarkıcılara verdiği şarkılara da sahiptir. Hâlihazırda ise geçimini söz müzik yazarlığı, editörlük ve öğretmenlik yaparak sağlamaktadır.
Yazı oluşturuldu 35

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön