Kader Diyemezsin /Mehmet Boncukoğlu

Büyük felaket, ortalık mahşer yeri, korktuğumuz geldi başımıza DEPREM büyüklük 7.7 Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye, Adana olay yeri
Umutlarımın üzerinde gezinen iş makinaları, sesimi duyuyor musunuz?
Zaman uykusunu, gündüzler geceyi kaybetmiş. Kimi evladını, kimi anne baba; dedeyi, neneyi kaybetmiş. Anılar kaybolmuş. Gelecek; endişeli, kaygılı, hüzünlü…
Siyasileştirilmiş acılarımın, kutuplaşmış sancıları; bana acımayı bırakın. Hesap verin! Bedenimi topraktan çekip çıkarana minnettarım. Diri diri toprağa gömenlere öfkemi kim dindirecek? Şimdi başımızı okşayanlar, yalnız kaldığımızda durup durup ağladığımızı görecekler mi?
Hangi ceza dindirecek acılarımızı? Aklın ve bilimin galip geldiğini ne zaman göreceğiz?
Gençlerimizi sakinleştirecek bir değer bırakmadınız. Yıpratmadığınız ne kaldı, menfaatleriniz için? Aldanmaktan yorulduk artık. Mezarlara koltukları ile gömülmeyi bekleyen insanlar, hesaptan muaf mı tutulacaklar yine? Yine zaman aşımına mı uğrayacak acılarımız. İstismar edilmekten kurtulsun artık masum duygularımız.
Bu kafayla gidersek beterinin yolda olduğunu unutmamalıyız. Ya biz aramalıyız hakkımızı ya da onlar vermeli. Başka çaremiz kalmadı.
İyi niyetli cahilliklerimiz, peşimizi bırakın artık yeter. Kaderimiz sizin elinize düşmüş kurtulamıyor. Belki de bu yüzden sorgulanamıyor yanlışlar.
Toprağın altından çıkartıp yumruğumu, bazı şeylerin bir kader olmadığını, bir boksör gibi istismarcıların suratına vurmak istiyorum.

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
Yazar 1969 Yılında Kayserinin Yeşilhisar ilçesinde dünyaya gelmiş, İlk, Orta ve Lise öğrenimini Yeşilhisar’da tamamlamıştır. 1987-1988 Yılında İzmir’de Hava Teknik Okullar Komutanlığın da yatılı okuduktan sonra, 2004-2006 Yıllarında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünü bitirmiş, 1988 - 2020 Yıllarında Hava Kuvvetlerinde Astsubay olarak görev yapmıştır. 2020 Şubat Ayında yazarlığa daha çok vakit ayırmak için Hava Kuvvetlerinden emekli olmuştur.nkara’da yazarlık hayatına devam etmektedir.Yazar, evli ve iki çocuk babasıdır. Kitapları 101 Şiir Miks (Şiir kitabı) Boncuk Dededen Masallar (Çocuk Masalları) Kadıköy'ün Arkası Yel değirmeni (Romanı) Sınırsız Hayaller Yürekli Öyküler (Öykü Kitabı) Metal Yorgunum Ankara (Şiir kitabı)
Yazı oluşturuldu 15

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön