Fıstık / Ali Doğan

Şu an koltukta oturuyor. Bir elinde televizyon kumandası, ayaklarını orta sehpaya uzatmış futbol maçı izliyor. Diğer elinde boynunu sıktığı yarı dolu bira şişesi, kaçıncı, kimbilir. Baldırının dibinde bir kase, içi antep fıstığı dolu. Göz kapakları kızarık gözlerinin üzerine düşmüş. Kafayı bulmuş olmalı.

Rakip takım yarım saattir önde sürdürüyor maçı. Damat, uzun bir aradan sonra gözünü televizyon ekranından ayırıp, saatine keyifsiz bir bakış atıyor.
“Baba, antep fıstığı yer misin?” diye soruyor. Kemik çerçeveli gözlüklerin altından bakınca birkaç fıstık çarpıyor gözüne. Hani dişinin kesmediği o fıstıklar… En son yirmi sene önce yiyebildiğin…
“Yok, ben birazdan yatarım zaten” diyorsun, işe yaramıyor. “Olur mu baba, istediğin kadar otur! Fıstık al birkaç tane… Bira açayım mı?”
Sehpanın köşesinde şeker ve tansiyon ilaçların.
Her gün otuz tane ilaç yutuyorsun. Kasedeki fıstıkların en az iki katı. Damadın yüzüne doğru eğilip, “Ben onları dişimle açamam ki evladım” diyorsun. Bu, “Biri benim için ayıklasa yerim.” anlamını taşıyor. Hem de nasıl yerim!
Tuzlusu da güzel, tazesi de…

Damat beni unutuyor. Kumandanın ses tuşunu dürtüyor baş parmağıyla…

SON

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
1986'da İzmir'de doğdu. Üniversite mezunu olup sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. On yılı aşkın süredir şiir, roman ve öyküler yazıyor. Kitapları : Absürt Hikayeler /Nizamettin Nizamsız (takma ad) /deneysel öyküler (2020) Elektronik Devralış /Bilimkurgu/roman (2020) Aşka/şiir (2020) Uyumsuz Bir Bilincin İzdüşümü /Otobiyografi/ roman (2022) Fare Kapanı /öykü derlemesi (2023) Havuç Kafalar /öykü derlemesi (2024) Sonsuz düş /şiir (hazır dosya) Minik öyküler /öykü (tamamlanmamış dosya) Ödüller / Başarılar "Fare kapanı" adlı öyküsü 1.Yılmaz Sunucu öykü yarışmasında *birincilik ödülüne değer görüldü. (2022) Öykü, Kibele Kültür Sanat'ın hazırladığı "Sözcüklerin dansı" adlı öykü antolojisine alındı. "Kirpi" adlı öyküsü 8.YAZAK öykü yarışmasında mansiyon ödülü aldı. (2023) "Havuç" adlı öyküsü 9. YAZAK öykü yarışmasında *ikincilik ödülüne değer görüldü. (2024) "Ses" adlı öyküsü Myrina yayınları tarafından yayımlanan "Büyü Kutusu ve İnsan Çıkmazı" adlı derlemede yer aldı.(2023) "Komşum Edgar Allan Poe" adlı öyküsü "Luna yayınları" nın düzenlediği yarışmada 374 öykü arasında finalist listesine girdi.(2023) "Cumhur Dede" adlı öyküsü Cüneyne Dergisi 100. Yıl Cumhuriyet Seçkisi'nde yer aldı. (2023) Acemi ve Erik Ağacı dergilerinde yazdı.
Yazı oluşturuldu 64

Bir yanıt yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön