Veneta / Ali Doğan

Gözlerini kapat, tamam kızım, gel benimle, nereye, açma sakın, çok karanlık. Gülümsüyor Veneta. Babasının elinden tutup kendi odasına sürüklüyor ve tuvale yaptığı resmi gösteriyor.
Şimdi açabilirsin!
Resmi görür görmez gözleri doluyor babasının. Veneta’nın da…

Beğendin mi?
Baba ve tatlı kızı kent ormanında… Arabayı da çizmişsin! Ağaçlar, biraz şey..
Ne?
Kötü yapılandırılmış.
Ya!
Birbirlerine bakıp gülüyorlar.
Gel buraya!
Seni seviyorum baba.
Ben de seni tatlım…

Veneta, kara bulutların binaların tepesine çöktüğü kasvetli bir günde hakim huzuruna çıkarıldı. Mahkeme salonuna girer girmez öfkeli bakışlarla karşılaştı. Bunların çoğu maktul yakınlarıydı ve ellerine geçirebilseler şu an sanık kürsüsünde duran kadını parçalarlardı…

Hâkim çıldırmış olan kalabalığı susturana kadar Veneta sert hakaretlere maruz kaldı. En son işitebildiği ise arka sıralardan gelen ve yaşlı bir kadına ait sözlerdi.

“Seni kaçık orospu!”

Ama bu sadece başlangıçtı ve Veneta’nın mahkemenin sorularına verdiği cevaplar salondaki insanları daha da çıldırttı. Tüm jüri ve avukatların ise kanını dondurdu. Üç cinayeti de hiç itiraz etmeden kabul etti. En ufak bir pişmanlığı yoktu.

Gerekçesi ise salonda bulunan en serinkanlı insanın bile içini titretmiş olmalıydı.
“Sürtükler öldü! Adalet yerini buldu…”

Tarih o gün en ürkütücü seri katillerden birine tanık oldu. Peşpeşe şiddetle çakan şimşekse tanrıların bile öfkelenebileceğinin göstergesiydi…

Veneta üç kez ömür boyu hapse çarptırıldı…

***on ikinci bölüm sonu

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
1986'da İzmir'de doğdu. Üniversite mezunu olup sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. On yılı aşkın süredir şiir, roman ve öyküler yazıyor. Kitapları : Absürt Hikayeler /Nizamettin Nizamsız (takma ad) /deneysel öyküler (2020) Elektronik Devralış /Bilimkurgu/roman (2020) Aşka/şiir (2020) Uyumsuz Bir Bilincin İzdüşümü /Otobiyografi/ roman (2022) Fare Kapanı /öykü derlemesi (2023) Havuç Kafalar /öykü derlemesi (2024) Sonsuz düş /şiir (hazır dosya) Minik öyküler /öykü (tamamlanmamış dosya) Ödüller / Başarılar "Fare kapanı" adlı öyküsü 1.Yılmaz Sunucu öykü yarışmasında birincilik ödülüne değer görüldü. (2022) Kibele Kültür Sanat dergisi "Sözcüklerin dansı" adlı öykü antolojisine alındı. "Kirpi" adlı öyküsü 8.YAZAK öykü yarışmasında mansiyon ödülü aldı. (2023) "Ses" adlı öyküsü Myrina yayınları tarafından yayımlanan "Büyü Kutusu ve İnsan Çıkmazı" adlı derlemede yer aldı.(2023) "Komşum Edgar Allan Poe" adlı öyküsü "Luna yayınları" nın düzenlediği yarışmada 374 öykü arasında finalist listesine girdi.(2023) "Cumhur Dede" adlı öyküsü Cüneyne Dergisi 100. Yıl Cumhuriyet Seçkisi'nde yer aldı. (2023) Acemi ve Erik Ağacı dergilerinde yazdı.
Yazı oluşturuldu 62

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön