Soraya’ya Ağıt!

Bakir kızların yünlü toprağı kırmızı,tutkun bitki şarkılarıetek altı salıncak…

Rasyonel bir işlemin füme rengi,bardaktaki konyak kalpteki vektör.

İçinde, Tanrı tanımaz(Tanrı bilir her şeyi) makinist avucunda siyah kehribar,parmağında ametist savaş yorgunu elçisi, barışın Endülüs gözlü bir çocuk şarapnel parçalarında arayan katilini.

Pahalı kentlerin gökdelenlerinde Rönesans’tan bir oğlan(Sansasyonel!) kavuşturdu özgürlüğe nilüferleri(…Kuzguncuklar ağlıyordu kafeste/demirin mavi kalıbı/gözlerde ırmak).

Yıkadım meleğimi öz suyumda hattında ateşin çekildi telgraflar camgöbeği bakışlı çılgın rahibeye, kolundaki yara çoktan kangren bağlamış bir öyküyü anımsattı bana.

Bir insan çizdim sonra, kadınlar çizdim… Mermer sütun andıran heykeli(masamdaki broş yüzleri) terk edilen kuş tüyü kadar naif orantılı yelpaze.

İnancım, inançlarımız, küfr sakızında karanlık tortusu, dudakların açılıp kapanması, naftalinden gül imparatoru(bahçesinde ölüme yatan baykuş).

Uçurum dönme dolaptı gökyüzünde yeni bulunan puslu bir kıta(atlası kayıp).

Benim kabilem “UbUnTu “-BÜYÜLÜBİR ÇAĞ-çaldı kitaplarımı “Batlamyus”

Akıyor süt arı sudan katran bir bebek yapışan ormanlık alana( Otlaklar ağustosböceği görmedi bu tarihten sonra / kunduz izi/).

Şimdi/bir gelinim kast sisteminde/ çaldı böcekler ayaklarımı(kalbimi asla!) indirildim lahite-bekliyor başucumda alevden ejderha (Bir yudum su! Ah, kitaplar!)

Çünkü aykırıydı Soraya/Aykırılık miladın kanlı ayeti/ Sessizliğin hıçkıran sesi!

Taşladık Soraya’yı/Salınan saçlarıyla siyahi gecede düş kuruyor aydınlığın içinde hala!

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
ÖZGEÇMİŞ Binnaz Deniz YILDIZ.17.10.1985 tarihinde İstanbul’da doğdum.Girne Amerikan Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun oldum.Şu an Türkçe öğretmenliği yapmaktayım.Aynı zamanda Norveç PEN destekli İLKYAZ Edebiyat Platformu temsilcisiyim. 2019 yılında Çıkmaz Sokak adlı şiirim İngilizce ve Rusça’ya çevrilerek Moskova PEN’de yayınlandı.Birçok dergide yazdım.Türk Dili, Edebiyatist, Ot dergisi, Çıngı, Hayalbilgisi, Karakedi, Edebiyat Nöbeti, Edebiyat Atölyesi, Lacivert dergisi, Baykuş dergisi, İLKYAZ,İLKYAZ Kalemdaş… Kara Mahmut adlı öyküm Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu İstikal Yoluna Vefa Edebiyat yarışmasında okunmaya değer öyküler arasında seçildi.Syn Ataol Behramoğlu ve Syn Zülfü Livaneli de şiirlerimde kuvvetli imgelerin olduğunu dile getirmişlerdir.Bununla birlikte İspanya’da yayınlananTrabalibros Edebiyat Platformunda birçok şiirim yayınlandı, yayınlanmaya devam ediyor.
Yazı oluşturuldu 11

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön