Gözlerim Kurak / Burhan Karacan

VE BENİM GÖZLERİM KURAK
Nereye baksam yalnızlığımı, nereye baksam sensizliği, nereye baksam sessizliği ve nereye baksam kasveti görüyorum.
Oysa bir zamanlar, güneşten önce gözlerin doğar dı bu şehre.
Bir bahar sabahı, gül yaprağına düşen çiy damlası gibi, bakışların düşerdi sabaha. Ve sabah, üşümüşlüğünü ısıtırdı gözlerinde ,gözlerin aydınlatır, gözlerin ısıtırdı bu şehri, ve muhteşem bir güzelliğin abidesi olurdu bu şehir.
Herşey seninle güzeldi. Alsancak’ta meyhanelerde, rakıyı yudumlamak bile seninle güzeldi. Severdin roman havalarını, dayanamaz çıkar raksederdin doyasıya. Tüm hayran bakışlar senin üzerinde gezinirken, ben kıskançlıktan dudaklarımı kanatırdım.
Kordon…. ahh o Kordon…..
Bu şehre gelipte Kordon’da gezmeyen insan yoktur. Ay ışığında yıkanırken gece, Kordon da nasibini alırdı güzelliğinden. Karşıyaka’ya bakıp “körfezin incisi” demiştin, ne güzel bakıyordun öyle, ben sadece ışıkları görüyordum sen incileri. Sen güzelleştiriyordun, gözlerin, bakışların güzelleştiriyordu bu şehri.
Sensizliğe çıkan tüm ihtimallerin kapalı olduğunu sandığım bu şehir, bir eylül sabahı, hem kendini, hem beni sensizliğe mahkum etti.
Öksüzdük, yalnızdık, hüzün yağıyordu, eylül yağıyordu şehre.
Şimdi, her şeyi bırakıp arkamda, uzaklaşmak, gecenin en zifiri sotasında saklanmak istiyorum, bir daha geri dönmek istemiyorum.
Artık, ayak izlerimin bile yabancısı olduğum bu şehir, eylül’ün hüznünü taşıyor ve benim gözlerim kurak.
Burhan Karacan

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
BİYOGRAFİ BURHAN KARACAN ( yitik sevdaların şairi ) 1960 yılında Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Şereflikoçhisarda tamamladı. Daha sonra öğrenim hayatına Aksaray ve Ankara'da devam etti. Bazı yerel gazetelerde makale,şiir ve köşe yazıları yazdı. Bir çok yerel radyo ve televizyonlarda kültür proğramları hazırlayıp sundu. Değerli hocalardan diksiyon, drama ve ses kullanma tekniği üzerine dersler aldı. Bir çok festival , kültürel etkinlik ve sahnelerde duygusal yorumu ile aranılan şairler arsına girdi. 2009 yılında ilk şiir albümü olan SON MEKTUP'u yaptı. Yitik sevda şiirleri, Naftalin kokulu düşler ve Yüreğin Tımarhanem isimli 3 şiir şiir kitabı bulunan Burhan Karacan'ın sahne çalışmaları halen devam etmektedir. Kalırsın bir gün isimli şiirine de klip çeken şair; aynı zamanda bir çok plaket ve onur ödülünün de sahibi. İLESAM VE MESAM ÜYESİ
Yazı oluşturuldu 2

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön