Veneta / Ali Doğan

Akşam rüzgârı endişeli bir el gibi alnına dokunur dokunmaz uyandı Veneta. Güneş ışığı görmeyeli ne kadar zaman olmuştu? İşin aslı bu süreyi kendisi de kestiremiyordu. Garip alışkanlıkları gün geçtikçe hayatının sıradan parçaları haline dönüşmüştü.

Yatağında doğruldu. Gece fazla sigara içtiği için boğazında biraz acılık vardı. Öksürerek boğazını temizledi. Belli ki tam uyanamamıştı, bir iki dakika olduğu yerde hareketsizce bekledi. Dünün özetini kafasında canlandırdı. Henüz yerinden kalkmamıştı. Ayağa kalkması gerektiğini düşündüren itici bir güç onu ayağa kaldırdı.
Geç kalmışlık hissi…

Saate baktı. Aceleyle giyindi. Prensip sahibi bir kadın asla geç kalamazdı işine. Havanın yağacağını düşünerek sırtına yağmurluğunu geçirdi. Çantasını almayı unutuyordu neredeyse…
Kahvaltı yapmadı, hiç yapmazdı.

Veneta üçüncü cinayetini keyifle işledi. Kadının boynunda atan kalın damarı iştahla kesti. Kadının canının çıkması diğerlerine göre uzun sürdü ve beş santimlik kesikten Veneta’nın şimdiye dek hiç duymadığı garip sesler çıktı. İçinde herkesten gizlediği keskin dişleri olan bir timsah taşıyan güzel kadın, insanın kanını donduran bu sahneyi dakikalarca izledi…

Veneta keyif sigarasını yine pencere önünde yağan yağmuru izleyerek içmek istedi.
Tam o sırada çaldı zil. En kötü ihtimalle komşulardan biriydi ve birazdan defolup giderdi.

Kapı büyük bir gürültüyle kırılana kadar herşey yolundaydı…

Buraya kadardı.

Üç kadının katili genç kadın yakalandı…

***on birinci bölüm sonu

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
1986'da İzmir'de doğdu. Üniversite mezunu olup sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. On yılı aşkın süredir şiir, roman ve öyküler yazıyor. Kitapları : Absürt Hikayeler /Nizamettin Nizamsız (takma ad) /deneysel öyküler (2020) Elektronik Devralış /Bilimkurgu/roman (2020) Aşka/şiir (2020) Uyumsuz Bir Bilincin İzdüşümü /Otobiyografi/ roman (2022) Fare Kapanı /öykü derlemesi (2023) Havuç Kafalar /öykü derlemesi (2024) Sonsuz düş /şiir (hazır dosya) Minik öyküler /öykü (tamamlanmamış dosya) Ödüller / Başarılar "Fare kapanı" adlı öyküsü 1.Yılmaz Sunucu öykü yarışmasında birincilik ödülüne değer görüldü. (2022) Kibele Kültür Sanat dergisi "Sözcüklerin dansı" adlı öykü antolojisine alındı. "Kirpi" adlı öyküsü 8.YAZAK öykü yarışmasında mansiyon ödülü aldı. (2023) "Havuç" adlı öyküsü 9. YAZAK öykü yarışmasında ikincilik ödülüne değer görüldü. (2024) "Ses" adlı öyküsü Myrina yayınları tarafından yayımlanan "Büyü Kutusu ve İnsan Çıkmazı" adlı derlemede yer aldı.(2023) "Komşum Edgar Allan Poe" adlı öyküsü "Luna yayınları" nın düzenlediği yarışmada 374 öykü arasında finalist listesine girdi.(2023) "Cumhur Dede" adlı öyküsü Cüneyne Dergisi 100. Yıl Cumhuriyet Seçkisi'nde yer aldı. (2023) Acemi ve Erik Ağacı dergilerinde yazdı.
Yazı oluşturuldu 62

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön