Ölü Bir Yazar / Ali Doğan

Susuyordu yazar.
Sustular.

“Yok mu kulağıma fısıldayabileceğin tatlı nağmeler?” diye sordu kadın.

“Bacaklarının, yırtmacın karanlığında kaybolup tekrar, kısa süreler ortaya çıkması heyecan uyandırıcı-ydı.” dedi yazar iç çekerek. “Sapıkça bir iç geçirme değil bu! Hüzünlü birşeyler konuşup düşüncelere daldığım kadınınkiler-di…” 

“Tahmin edemeyeceğim şekilde düştüm aşka.” dedi kadın. Değişti kalbinin ritmi, aynı anda gözbebeklerinde büyüdü birer çiğ damlası.
“Kalabalıklar arasında arıyorum gölgeni.”

“Aşkın kaçınılmazlığı…” diye düşündü yazar.
“Ne varsa söylenmeli-ydi,
Yoksa içinde katranlaşır-dı insanın.” dedi.

Hayallerde boğulup gitti kadın.

“Hiçbir zaman bir araya gelemeyeceğiz…
Manzaralı bir terasımız olmayacak, dostlarımızın bir bahar akşamı çıkıp gelebileceği. Dileyene ev yapımı şarap ikram edemeyeceğiz. Oradan buradan konuşup uğurlayamayacağız onları. Deli rüzgâr, yerlere kadar uzanan beyaz şifon perdelerimizi havalandırmayacak.
Birbirimize sokularak uyuyamayacağız mabedimizde. Arada bir çatamayacağım sana, içip dağıtamayacağız, sen gülümsemeyeceksin…”

“Küskün-dü çevrilen bakışları ve üzerimden çektiği parmak uçları…”

“Saçların.” diye mırıldandı yazar.
“Bir sevişme sonrası-ydı sanki.” dedi.

“Acı veriyor kalbimin yeşermeyecek fikirleri…” dedi kadın.

Faydası yoktu kelimelerin.

Boynunu, bileklerini, baldırlarını, etinin kokusunu sayfalara bırakıp uyudu kadın.


Aynı anda şefkat, şehvet, bereket, kırılganlık, güç, hassasiyet içeren iki mucizevi meme üzerinde kıpırtısızdı ölü bir yazar.

SON

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
1986'da İzmir'de doğdu. Üniversite mezunu olup sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. On yılı aşkın süredir şiir, roman ve öyküler yazıyor. Kitapları : Absürt Hikayeler /Nizamettin Nizamsız (takma ad) /deneysel öyküler (2020) Elektronik Devralış /Bilimkurgu/roman (2020) Aşka/şiir (2020) Uyumsuz Bir Bilincin İzdüşümü /Otobiyografi/ roman (2022) Fare Kapanı /öykü derlemesi (2023) Havuç Kafalar /öykü derlemesi (2024) Sonsuz düş /şiir (hazır dosya) Minik öyküler /öykü (tamamlanmamış dosya) Ödüller / Başarılar "Fare kapanı" adlı öyküsü 1.Yılmaz Sunucu öykü yarışmasında birincilik ödülüne değer görüldü. (2022) Kibele Kültür Sanat dergisi "Sözcüklerin dansı" adlı öykü antolojisine alındı. "Kirpi" adlı öyküsü 8.YAZAK öykü yarışmasında mansiyon ödülü aldı. (2023) "Ses" adlı öyküsü Myrina yayınları tarafından yayımlanan "Büyü Kutusu ve İnsan Çıkmazı" adlı derlemede yer aldı.(2023) "Komşum Edgar Allan Poe" adlı öyküsü "Luna yayınları" nın düzenlediği yarışmada 374 öykü arasında finalist listesine girdi.(2023) "Cumhur Dede" adlı öyküsü Cüneyne Dergisi 100. Yıl Cumhuriyet Seçkisi'nde yer aldı. (2023) Acemi ve Erik Ağacı dergilerinde yazdı.
Yazı oluşturuldu 62

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön