Işıklı Ayakkabı / Ali Doğan

Okulun ilk günü herkesin gözü havalı ayakkabılarımda olacaktı.
Adımlarım sıklaştıkça ışıklar da hızlanıyordu.
Bu göz kamaştırıcı nesnelere sahip olmanın coşkusuyla, birilerinin hayranlık dolu bakışlarını yakalamaya çalışarak yerime oturdum.
Midemde sıcak bir yılan sürünmeye başladı.
Dudağımı ısırıyor, yanaklarımın içini kemiriyor, onun ayakkabılarından gözlerimi alamıyordum.
Sanki gerçek raptiyelerle tutturulmuştu yüzüme.

“Sen o değilsin!”

Ayaklar yere bastığı anda ayakkabının sağında ve solunda turkuaz renginde parlak iki nokta beliriyor, bu noktalar oldukça hızlı bir biçimde ayakkabıyı turlarken hipnotik zikzaklar çiziyordu.
Ne muhteşem bir görüntüydü o öyle!

Benimki ise sadece tabanlarındaki kırmızı ışığın bir anda yanıp sönmesinden ibaret bir meziyete sahipti.

SON

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
1986'da İzmir'de doğdu. Üniversite mezunu olup sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. On yılı aşkın süredir şiir, roman ve öyküler yazıyor. Kitapları : Absürt Hikayeler /Nizamettin Nizamsız (takma ad) /deneysel öyküler (2020) Elektronik Devralış /Bilimkurgu/roman (2020) Aşka/şiir (2020) Uyumsuz Bir Bilincin İzdüşümü /Otobiyografi/ roman (2022) Fare Kapanı /öykü derlemesi (2023) Havuç Kafalar /öykü derlemesi (2024) Sonsuz düş /şiir (hazır dosya) Minik öyküler /öykü (tamamlanmamış dosya) Ödüller / Başarılar "Fare kapanı" adlı öyküsü 1.Yılmaz Sunucu öykü yarışmasında birincilik ödülüne değer görüldü. (2022) Kibele Kültür Sanat dergisi "Sözcüklerin dansı" adlı öykü antolojisine alındı. "Kirpi" adlı öyküsü 8.YAZAK öykü yarışmasında mansiyon ödülü aldı. (2023) "Ses" adlı öyküsü Myrina yayınları tarafından yayımlanan "Büyü Kutusu ve İnsan Çıkmazı" adlı derlemede yer aldı.(2023) "Komşum Edgar Allan Poe" adlı öyküsü "Luna yayınları" nın düzenlediği yarışmada 374 öykü arasında finalist listesine girdi.(2023) "Cumhur Dede" adlı öyküsü Cüneyne Dergisi 100. Yıl Cumhuriyet Seçkisi'nde yer aldı. (2023) Acemi ve Erik Ağacı dergilerinde yazdı.
Yazı oluşturuldu 62

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön