Kibele Edebiyat Dergi ve Antolojilerini İncele ve Satın Al

Kibele Kültür Sanat Dergisi Mart Sayısı

Kibele Kültür Sanat Dergisi Mart 2024 sayısı.

Kibele Edebiyat Antolojisi -1- Dünyada ve Türkiye’de İlkler

Söz uçar yazı kalır, dedik ve elli bir yazarla tarihe adını yazdırmış insanları kaleme alarak yeniden andık ve bazılarını ilk defa duyduk. Dünyanın ilk yazarı Enhaduanna’dan ilk köle Anthony Johnson’a, pragmatizm akımın isim babası Charles Sander’den ilk öykü kitabı yazarı Giovanni Boccaccio’ya, ilk bilgisayar programcısı Ada Lovelace’den Sappho’ya, Doktor Zaruhi Kavalcıyan’a, Afife Jale’ye, Süreyya Ağaoğluna, Keriman Halis Ece’ye, Zaruhi Kavalcıyan’a, Neyyire Neyir’e, Fazıl Say’a kadar alanında ilk olmuş elli bir ismin ‘büyük’ hayat hikâyelerini ‘küçük’ bir kitaba sığdırmaya çalıştık. Okurlara çam sakızı, çoban armağanı olsun.
                                                                 Hatice Dökmen

Büyük hikâyesi olan hayatların çeperlerinde büyük fırtınalar eser. Kitapta yer alan ya da almayan tüm hikâyesi olanlara saygıyla.
                                                                             Erdal Bila


Kibele Edebiyat Antolojisi -2- Sözcüklerin Dansı

Acı var mı, acı?

Elli yazarla katıldığımız bu antolojide elbette ki acı var. Her yazarın, hayatın değişik bölümlerine farklı pencerelerden bakıp kendine özgü bir dille kaleme aldığı elli öykünün kahramanlarının tabii ki kendine has acıları var.

Hayatın içinden kahramanların; aşamadıkları duvarları, hayal edip çıkamadıkları yolları, çıksa bile karşılaştıkları engelleri var. Yolda kalmak, devam etmek ya da geri dönmek var. Doğum ile ölüm arasındaki ince ve uzun çizgide yaşama dair her şey kitabın satır aralarında saklı.

Kalemiyle kitaba katkıda bulunan her bir yazarın; edebiyat yolculuğunda ilhamı bol, serüveni uzun, ismi kalıcı olsun dileklerimle.

Hatice Dökmen

Sanata yapılan yatırım; bir çocuğun, bir kadının, bir hayvanın hayatına dokunmakla eş değerdir. Sevgiyle el ele verip çoğalmak hayal değildir. Aşk ile…

Erdal Bila  


Kibele Shopier Sayfası

Kibele Kültür Sanat Shopier Sayfasını incelemek için tıklayınız.


Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
Hatice Dökmen 2010’lu yıllarda katıldığı pek çok yazarlık atölyelerinden sonra; Sevengül Sönmez’in eğitmenliğindeki Yayıncılık Editörlük Atölyesi Sertifika Programın, Selahattin Özpalabıyıklar eğitmenliğindeki Derin Editörlük Sertifika Programı ve Mastercamp (Harvard Üniversitesi Sertifikalı) Usta Yazarlarla Yazarlık Akademisi gibi programlardan eğitim aldı. Çeşitli öykü yarışmalarından mansiyon ödülü aldı. Lions Dernekleri öykü yarışmasında ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi öykü yarışmasında birincilikle ödüllendirildi. Kahramanlar Öykülerle Yaşar, Hayata Tutunma Öyküleri, Son Gemi Antoloji 1-2, Kedi Öyküleri, Sadık Dostlara, Kaynana Şekeri, Kadın Öyküleri, Aşk Var Düşersen, 21 Kadın 21 Öykü, 22 Kadın 22 öykü, 23 Kadın 23 Öykü, Fenministadftest Kadın Kitaplığı, Feminenartfest2022 Kadın Kitaplığı, Kahraman Ferdinad, Lilith Öyküleri, Mitolojik Öyküler gibi öykü ve Cemal Süreya, İstanbul-Selanik Hattı, Benidorm İstanbul 2020 Türk Şairler Seçkisi gibi şiir gibi kolektifi kitaplarda yer aldı. Varlık, Kurşun Kalem, Deliler Teknesi, Edebiyatist, Son Gemi, Lacivert, Galapera, Rıhtım, Edebiyat Nöbeti, Karakedi, altZine, Gezite, Kirpi Edebiyat, Gün Dökümü, Temrin, Yazı-yorum gibi pek çok yerde, öykü, şiir ve denemeleri paylaşıldı. Kibele Kültür ve Sanat Dergisinin imtiyaz sahibi olmakla birlikte, Kirpi Dergisi organizasyon sorumlusu görevini yürütüyor. Son Sayfa Yayınları editörü, Yazarlık Atölyesi eğitmenliği ve editörlük çalışmaları yapıyor. Yayımlanan kitapları: Güneşe Saklanmak (Şiir) - Sağır Kurbağanın İzinde (Öykü) - Sığ Sulardan Okyanusa (Şiir) – Gri Çığlık (Öykü) - Kum Gibi (Roman) - Kemik Çayı (Öykü)- Salı Ertesi (Roman) - Âdem’in İzleri (Öykü )- Dil Ucundan Kalem Ucuna (Deneme) – Âdemelması (Roman)
Yazı oluşturuldu 13

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön