Hakkımızda

Merhaba sevgili okur.

Mitolojide Tanrıların anası olarak bilinen Tanrıça Kibele’nin anaç, üretken, hayatın devamını sağlayan özelliklerinin uğruna inandık. Ve onun adını kullanıp Kibele Sanat olarak edebiyatta biz de varız dedik. Edindiğimiz misyonla amacımız; bizden önceki kalem ustalarımızın bayrağını, gelecek kuşaklara ulaştırmak. Çünkü edebiyat dünya tarihini içinde barındıran devasa bir ansiklopedidir. Ve yazı var olduktan bugüne kadar o ansiklopedi sayısız yazarın kalemine şahitlik etmiştir.
İşte o ansiklopedinin içinde bizim aracılığımızla yeni yeni yazarların isimlerinin de yer alması en büyük dileğimiz. Marguerite Duras yazma üzerine şöyle diyor. “Yazmak, aynı zamanda susmak, söylememek, sesini kesmek demektir, gürültüsüz haykırmaktır.”
Emile Zola ise “Ancak yazıya geçmiş düşüncenin değeri vardır; geri kalanlar boş çırpınmalardan, rüzgârın alıp götürdüğü bir saatlik hayallerden başka bir şey değildir.” diyor.
Blaise Cendrars ise “Yazmak, yaşamak demek değildir; yaşamanın dışına çıkmaktır.” diyerek bizim söylemek istediklerimize güzel birer rehber oluyorlar.
İlhan Selçuk’un Neşet Ertaş için söylediği çok güzel bir söz var. “Bazı insanlar toprağa gömülür, bazı insanlar toprağa dikilir.”

Kibele Sanat da edebiyat alanında toprağa gömülecek değil, toprağa dikilecek insanları arayıp bulacak. Ve o devasa edebiyat ovasında, o insanın yaşamını devam ettirmesi için gönüllü olarak çaba harcayacak.

Yazma yolculuğundaki yolumuzun rüzgarı bol, ömrü uzun olsun.

Paylaşarak destek olabilirsiniz!

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön