Böcek / Ali Doğan

Yine kafenin bahçe tarafında oturuyorduk.
Az önce kedi boyutlarında şeffaf bir dinozorun satranç tahtasının üzerinden geçip gittiğini gördüm. Olan o kadar sıradışıydı ki, benim gördüğümü sende gördün mü, diye sorup satranç arkadaşımın gözünde üşütük konumuna düşmek istemedim. Oyun ilerlerken bu kez fare boyutlarında bir dinozor, sanki yolunu kaybetmiş gibi, taşların arasında gezindikten sonra gözden kayboldu.
“Eğer hayal görmediysem, minik bir dinozor siyah fil ile beyaz vezirin arasındaydı.” dedim.
“Aynı şeyi bende.. “
Derken yer şiddetlice sallandı. Taşların bir kısmı yere devrildi. Tabureleremizden panikle kalkıp etrafa bakarken dev bir dinozor ayağının giderek koyulaşan gölgesi üzerimizi örttü.

Şimdi karanlık ve puslu bir arazideydik. Birbirimize baktık, neredeydik?
Ürkek adımlarla yürümeye başladık. Kertenkelemsi, irice bir hayvan üzerimizden geçerek ötedeki çalılığa daldı.
İnilti ve böğürtüler arasında sordu arkadaşım.
“Neredeyiz?”
“Bilmiyorum.”

O sırada gökyüzünde beliren bir alev topu neler oluyor demeye kalmadan karşı tepede gümbürdedi.
Her yer kör edici beyaz bir ışıkla aydınlandı.

Tekrar satranç tahtasındaydık.
“Dinozorlar çağına ışınlandık oğlum!”
“Bu nasıl olur!”

Çekirgeye benzeyen garip bir böcek -bıyıklı ve kravatlıydı- tahtanın kenarına kondu. Birşeyler söylüyor gibi elini kolunu kaldırıyordu. Aynı anda eğilip ne dediğini duymaya çalıştık.

“SEVGİLİ HEMŞEHRİLERİM, HAYATIMIN EN SAMİMİ MERHABASIYLA SİZLERİ SELAMLIYORUM… “

Televizyonun açık olduğunu fark ettim, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek konuşuyordu. Böceği elimle savuşturup taşları devirdim.

“Mat”
“Yeni oyun”,
“Oyunda değilsin.”
“Dalgınım biraz.”

“Sence paralel evrenler var mıdır?”
“Olabilir,
henüz bir kanıt bulunmuyor.”

“SON DAKİKA! TÜRKİYE’DE ÇEKİRGE İSTİLASI…”

SON

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
1986'da İzmir'de doğdu. Üniversite mezunu olup sınıf öğretmenliği yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. On yılı aşkın süredir şiir, roman ve öyküler yazıyor. Kitapları : Absürt Hikayeler /Nizamettin Nizamsız (takma ad) /deneysel öyküler (2020) Elektronik Devralış /Bilimkurgu/roman (2020) Aşka/şiir (2020) Uyumsuz Bir Bilincin İzdüşümü /Otobiyografi/ roman (2022) Fare Kapanı /öykü derlemesi (2023) Havuç Kafalar /öykü derlemesi (2024) Sonsuz düş /şiir (hazır dosya) Minik öyküler /öykü (tamamlanmamış dosya) Ödüller / Başarılar "Fare kapanı" adlı öyküsü 1.Yılmaz Sunucu öykü yarışmasında birincilik ödülüne değer görüldü. (2022) Kibele Kültür Sanat dergisi "Sözcüklerin dansı" adlı öykü antolojisine alındı. "Kirpi" adlı öyküsü 8.YAZAK öykü yarışmasında mansiyon ödülü aldı. (2023) "Ses" adlı öyküsü Myrina yayınları tarafından yayımlanan "Büyü Kutusu ve İnsan Çıkmazı" adlı derlemede yer aldı.(2023) "Komşum Edgar Allan Poe" adlı öyküsü "Luna yayınları" nın düzenlediği yarışmada 374 öykü arasında finalist listesine girdi.(2023) "Cumhur Dede" adlı öyküsü Cüneyne Dergisi 100. Yıl Cumhuriyet Seçkisi'nde yer aldı. (2023) Acemi ve Erik Ağacı dergilerinde yazdı.
Yazı oluşturuldu 62

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön