Napolyon Filmi / Fatma Rana Arıbaş

Ünlü İngiliz Yönetmeni Ridley Scott son filmi Napolyon ile yine eleştiri yağmuruna tutuluyor. Fransızlar savaş dehası Napolyon’u son derece kötü gösterdiği için ateş püskürüyor. Lakin bazı gerçekleri es geçmemek gerekir.

Napolyon filmi bir belgesel değil. Filmin yönetmeni de İngiliz. O yüzden yönetmenin kendi bakış açısını filme yansıtması ve taraf olması son derece anlaşılır bir durumdur. Tüm bunların ötesinde Napolyon filminde başrol oyuncuları ve aralarındaki etkileşim tek kelime ile olağanüstü bir biçimde hissediliyor.

Filmde baştan sona savaş sahnelerinde iyi bir sinema filminde olması gereken estetik de mevcut ki bu da filmi daha izlenir bir hale getiriyor. Tüm bunların dışında filmin müzikleri de son derece etkileyici olunca ortaya iyi bir sinema filmi çıkıyor. Bu film keyifle sırf oyunculukları için bile izlenmeye ve övgüye değer bir çalışmadır.

Her ne kadar Oscar adaylığında önemli bir adaylık sayısı olmasa da izlenmeyi hak eden sürece İngiliz bakış açısı getiren bir yapımdır. İzlenmeyi fazlası ile hak ediyor.

İnsanların yüreğine dokunduğu ise kesin olan bir gerçek. Hala izlemediyseniz bence bir yolunu bulup izleyin.

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
Yıldız Teknik Mühendislik Fakültesi mezunuyum Çalışma ekonomisi okudum Danışmanlık yapıyorum
Yazı oluşturuldu 9

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön