Gidiş/Nazar Yarcı

Gidiş

Kısacası , zehirli dikenlerle çizdiğin sınırında seninle hiç yaşanmayacakmış gibi gerçek ve son defa vedalaşmak için bekleyişteyim.  Ne senin dikenlerinin zehirlenmiş olan suyunun  ne de benim acılar içinde kıvranan yaralı dizlerimin , avuçlarımın  , ayak parmaklarımın , kesik kesik biçilmiş  koca yuvarlak topuklarımın , sızıntıların hissini en derin uçlarında yaşayan el parmaklarımın artık hiç bir anlamı kalmadı.  Süpriz bir zamanda  geldin , sevindim .  Tatlı bir zamanda büyüdün , tomurcuk tomurcuk yıldız salladım denizlere . Soğuk bir kış zamanında yandı kanatların ,  yolunu bilmez akşamlarda başladım uykusuz seçimlere.  Yorgun bir zamanda adımı seslenmeyi bıraktın , buğulu düşlerde nice taşlar topladım . İşte ! Ansızın bir zamanda gittin , sensizliğin kapısını arkandan kilitledim.

Çok uzun bir süre hastalığını fark edememiştim .  Yavaş olan nefesleri ,  hırçın tavırları , mutsuz halleri , severek oynadığı aynasından kaçmak isteyen gözleri . Bütün bunlar benim ruhumda sesi  duyulmayan
çatlaklarla beraber büyüdü  ve altında kaldığım kocaman bir depreme dönüştü . Galiba  içimde beslemiş olduğum ruhum   yanlızlığı bana rağmen dost edinmiş , içinde bilinmezliklerle  dolmuş olan  düşüncelerinde sabır damlacıklarıyla son günlerini bitiriyordu.  Üzülmek mi yoksa bile bile üzmek  mi daha zor ? Geride bırakılmaya hazırlanan  bu ve bunun gibi cevapsız çöp taneleri. Halbu ki kurtuluşa yetişmeye çalışmaların bi çabası vardı. İnişli çıkışlı merdiven koşuşturmaları , ilaç kutuları , beyaz meleklerin adımları ,  sararmış bir çiçeğin rengini andıran insan yüzleri , sert hastane duvarları . Hepsi birer çabaydı .

Gelgelim ki gerçekler hem beni hem de içimdekini anlatmayı çok iyi bilir. Kabullenmek sadece kolaylık sağlarken , isyan tavırlar o küçük kafana ardı ardına kesilmeyen vuruşlarla benimsenir .  O zaman cevaplanmayan sorular  giderken çöp , yerde serilmiş küçük bedende kendini tanımadığın bambaşka bir dünyada yaşarken bulursun.  O dünyadan kaçmaya çalışan rüzgarlarına karşı  bi de bakmışsın ki çoktan derin sulara  paslı demirler atılmış .

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
Hatice Dökmen 2010’lu yıllarda katıldığı pek çok yazarlık atölyelerinden sonra; Sevengül Sönmez’in eğitmenliğindeki Yayıncılık Editörlük Atölyesi Sertifika Programın, Selahattin Özpalabıyıklar eğitmenliğindeki Derin Editörlük Sertifika Programı ve Mastercamp (Harvard Üniversitesi Sertifikalı) Usta Yazarlarla Yazarlık Akademisi gibi programlardan eğitim aldı. Çeşitli öykü yarışmalarından mansiyon ödülü aldı. Lions Dernekleri öykü yarışmasında ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi öykü yarışmasında birincilikle ödüllendirildi. Kahramanlar Öykülerle Yaşar, Hayata Tutunma Öyküleri, Son Gemi Antoloji 1-2, Kedi Öyküleri, Sadık Dostlara, Kaynana Şekeri, Kadın Öyküleri, Aşk Var Düşersen, 21 Kadın 21 Öykü, 22 Kadın 22 öykü, 23 Kadın 23 Öykü, Fenministadftest Kadın Kitaplığı, Feminenartfest2022 Kadın Kitaplığı, Kahraman Ferdinad, Lilith Öyküleri, Mitolojik Öyküler gibi öykü ve Cemal Süreya, İstanbul-Selanik Hattı, Benidorm İstanbul 2020 Türk Şairler Seçkisi gibi şiir gibi kolektifi kitaplarda yer aldı. Varlık, Kurşun Kalem, Deliler Teknesi, Edebiyatist, Son Gemi, Lacivert, Galapera, Rıhtım, Edebiyat Nöbeti, Karakedi, altZine, Gezite, Kirpi Edebiyat, Gün Dökümü, Temrin, Yazı-yorum gibi pek çok yerde, öykü, şiir ve denemeleri paylaşıldı. Kibele Kültür ve Sanat Dergisinin imtiyaz sahibi olmakla birlikte, Kirpi Dergisi organizasyon sorumlusu görevini yürütüyor. Son Sayfa Yayınları editörü, Yazarlık Atölyesi eğitmenliği ve editörlük çalışmaları yapıyor. Yayımlanan kitapları: Güneşe Saklanmak (Şiir) - Sağır Kurbağanın İzinde (Öykü) - Sığ Sulardan Okyanusa (Şiir) – Gri Çığlık (Öykü) - Kum Gibi (Roman) - Kemik Çayı (Öykü)- Salı Ertesi (Roman) - Âdem’in İzleri (Öykü )- Dil Ucundan Kalem Ucuna (Deneme) – Âdemelması (Roman)
Yazı oluşturuldu 15

Bir yanıt yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön