“Big Brother Seni İzliyor!” / Derya Tanrıverdi

Zaman zaman denk geldiğim vlog adı altında yayınlanan görüntülerin amacı nedir? Özellikle ev içinde çekilen ‘odamı temizliyorum, banyomu düzenliyorum’ gibi oldukça gereksiz görüntüler neden yayılıyor ve neden izleniyor gerçekten merak ediyorum. Günlük kombin diye kamera önünde soyunup giyinmeler, giysi dolabı içi, çekmecelerin içi gibi her şeyi herkes neden görüyor? ‘Son model eşyalarımı görün, yeni aldığım kıyafetlerime bakın’ ya da evimin her halini herkes görsün mü isteniyor? Mutfağımı, buzdolabımın içini nasıl düzenliyorum bakın hele, sizde de var mı bunlardan! Kendine neyi ispatlamış oluyor bu insanlar? Dünya değişiyor, ihtiyaçlar, istekler, yaşam tarzları…fakat bu tür kayıtların kime ne faydası var? Özellikle çocukların her hallerini (banyo ve tuvalette bile) çekip yayınlayan insanların ruh sağlığı yerinde mi? 

‘Eşyaların, evin, kıyafetlerin, saçın ne kadar güzel’ yorumları ile hissedilen o değersizlik hissini yenmek mi yoksa asıl amaç!  

Naçizane tavsiyem; hayat dışarıda akıyor, enerjinizi ve zamanınızı daha verimli şeylere harcayın, kitap okuyun, açık havaya çıkın, yürüyün. Televizyon ve telefon ekranlarına minimum zaman ayırın, başkalarının hayatlarını izlemek yerine kendi hayatınızı yaşayın. Algı oyunlarına kapılmayın, şiirsiz kalmayın:

“Deli eder insanı bu dünya; 

Bu gece, bu yıldızlar, bu koku, 

Bu tepeden tırnağa çiçek açmış ağaç”

Loading

Yazıyı nasıl buldunuz?

Oy için yıldıza tıkla!

Ortalama Oy / 5. Oy Sayısı

Oyu yok

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Paylaşarak destek olabilirsiniz!
'Yazmasam deli olacaktım.'
Yazı oluşturuldu 8

Bir cevap yazın

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön